دانش‌آموز کلاس پنجم، هنوز این امکان را دارد که ضعف خود را در زمینه‌ی درک مطلب تا حد زیادی یا کاملا جبران کند. چنین دانش‌آموزی حتی ممکن است در ظاهر، درس‌خوان جلوه کند و حتی با نمرات خوبی نیز به کلاس پنجم آمده باشد اما درک متن او هنگام خواندن بسیار کم باشد و هر متنی را بدون راهبردن به معنای آن به خاطر سپرده باشد و طوطی‌وار بیان کند.

یازده کتاب نشر دبستانک که در این صفحه معرفی کرده‌ایم می‌تواند با کیفیت بسیار خوب، در تقویت درک مطلب دانش‌آموز کلاس پنجم موثر باشد.

🔷 «شش‌کتاب»های کلاس پنجم

چهار کتاب برای کلاس پنجم از مجموعه‌های شش‌کتابی دبستانک، مهم‌ترین کتاب‌های دبستانک برای تقویت درک مطلب هستند.

در این میان کتاب سواد خواندن، نقش اصلی‌تری دارد. در مورد این کتاب و سه کتاب دیگر از شش کتاب‌ها یعنی فلسفیدن، یادگیری متقاطع و گردشگری می توانید روی هر کتاب کلیک کنید و توضیحات آن را بخوانید و بخشی از داخل کتاب را ببینید. داستانهای کتاب سواد خواندن پنجم از مولاناست که البته طبق واژگان کلاس پنجم ویرایش تطبیقی شده است.
انتخاب مضامین متناسب با مباحث درسی است و در انتهای هر داستان سوالاتی آمده که پاسخ به آن ها به تقویت درک مطلب کمک می کند.🔷 پنج کتاب شاهنامه‌ی کلاس پنجم

داستان‌های پنج کتاب کلاس پنجم از آخرین مرحله‌ی خون‌خواهی سیاوش شروع می‌شود و پس از داستان‌های اکوان‌دیو و بیژن و منیژه، سه کتاب آخر مربوط است به جنگ بزرگ و نهایی کی‌خسرو و افراسیاب که با نابودی افراسیاب و پیروزی ایران و سرانجام با کنار رفتن کی‌خسرو از پادشاهی همراه است.

ساختار کتاب‌های شاهنامه و نحوه‌ی کار با این کتاب‌ها را میتوانید با کلیک روی هر کتاب ببینید.🔷 سایر کتاب‌ها (انشای یک ابر و شیمین)

ضمن توصیه به مطالعه‌ی هر چه بیشتر کتاب‌ (داستان، شعر یا کتاب‌های علمی) توسط دانش‌آموز کلاس پنجم، هم‌چنین توصیه می‌کنیم که کتاب‌های انشای یک ابر و شیمین را مطالعه کند.

برای آشنایی بیشتر با محتوای این دو کتاب روی آن ها کلیک کنید.ارسال پستی کتابهای دبستانک به همه جای ایران رایگان است.

جهت خرید کتاب کودک می توانید با کلیک روی هر کتابی که در این صفحه مشاهده میکنید، به صفحه آن محصول بروید و توضیحات و بخشی از داخل آن کتاب را مشاهده کنید.


برای دیدن بهترین کتاب داستان برای کلاس پنجم کلیک کنید.


مطالب مرتبط:

۴ کتاب برای تقویت درک مطلب کلاس اول

۱۱ کتاب برای تقویت درک مطلب کلاس دوم

۱۲ کتاب برای تقویت درک مطلب کلاس سوم

۱۱ کتاب برای تقویت درک مطلب کلاس چهارم

۱۱ کتاب برای تقویت درک مطلب کلاس ششم

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *